Święta w przypadku sportowca

  To pewne, za kilka dni będą święta. Na pewno ten okres związany jest z radością, w końcu będzie można się spotkać w gronie rodzinnym, spokojnie porozmawiać i poświętować w miłym towarzystwie. Czy to jednak wszystko? Oczywiście, że nie. W tym przypadku święta związane są także ze spożywaniem jedzenia, czasami w bardzo dużych ilościach. W jaki sposób tak naprawdę podejść do tych pod względem utrzymania zdrowej sylwetki i aby nie zaburzyć swojej rozpiski, która związana jest z dietą.

  Czas spędzony przy stole, który jest syto zastawiony należeć będzie do zdecydowanie dłuższego a to niestety może powodować u nas obniżoną aktywność fizyczną a my zamiast się zastanawiać nad tym na co teraz wykonywać trening – czy na nogi, czy na plecy będziemy myśleli, którą potrawę ze stołu należy potocznie ,,skonsumować”.

  Istnieją jednak pewne sposoby na to aby zapobiec objadaniu się przed stołem. Do tych należy z pewnością zaliczać to, że aby całych świąt nie spędzić tylko przy stole. Jeśli za oknem będzie lepsza pogoda, zaświeci słoneczko warto pomyśleć o tym aby tym razem wybrać się na spacer rodzinny. To na pewno dobry sposób na to aby w ostateczności spalić swoje kalorie z poprzedniego posiłku.

  Na pewno na ten czas nie należy rezygnować kompletnie ze swojego treningu. To prawda siłownia może być zamknięta. Jednak tak w zasadzie można znaleźć na to pewną alternatywę. Można się zdecydować na jakieś podstawowe ćwiczenia w domu np. pompki, przysiady. Przez taki system zaliczymy trening.

  Będąc już na stole nie warto nakładać tych największych porcji. Z tego powodu można się zdecydować aby nałożyć sobie tylko pół. Nie powinniśmy w żadnym stopniu dopuszczać do nadmiernego przejadania się. Dlaczego w taki sposób należy do tego podejść? Przede wszystkim ta sprawa dotyczy się tego aby nasza dieta nie poszła ,,na marne” poprzez jedne święta. O tym nikt nie powinien zapominać.

  Kompletnie głodnym nie warto zasiadać do ,,zastawionego” stołu. Dlaczego w taki sposób należy postąpić? Przede wszystkim jeśli nasz żołądek będzie kompletnie pusty to my z naszego stołu decydować się będziemy na to ,,zabierać” się za najbardziej tłuste potrawy. To niestety nie jest najlepszy sposób do tego aby utrzymywać swoją dobrą linię i zachowywać płaski brzuch.

  Każda następna porcja powinna być przez nas zjedzona w sposób przemyślany i bez żadnego pośpiechu. Szczególnie przy ,,syto” zastawionym stole świątecznym można pomyśleć o tym aby tak w zasadzie jeść i gryźć powoli. To na pewno wyjdzie dla nas jako plus ponieważ kiedy zjemy kolejny posiłek w błyskawiczny prowadzić może do częstych ,,wzdęć”.

  Czasem mamy możliwość wyboru swojego miejsca przy stole. Tym razem nie warto siadać w tej części, gdzie stoi miska z tłustymi i kalorycznymi posiłkami. Warto się zdecydować na miejsce, gdzie znajdować się będą sałatki lub inne porcje ze zmniejszoną liczbą kalorii. Podobna sprawa dotyczy się dokładki. To prawda, każdy sportowiec się może na nią zdecydować. Jednak, najlepiej sięgnąć po nią wtedy kiedy tak właściwie jesteśmy maksymalnie głodni i czujemy, że tuż po zjedzeniu poprzedniego posiłku w naszym brzuchu burczy w sposób niemiłosierny.

  Na stole może pojawić się alkohol. Z tego powodu zamiast za przysłowiowy kieliszek po prostu zdecydować się na zieloną herbatę albo inny napój. Dzięki temu będzie można w pewny sposób wspomagać procesy trawienia.

  Kolejna sprawa dotyczy się także tego, że w jasny i klarowny sposób można sobie poprzedniego dnia zaplanować to co będziemy chcieli zjeść dzień w wcześniej. Jeśli ktoś ma w głowie to co będzie jadł następnego dnia to tak w zasadzie, będzie mógł utrzymać odpowiedni poziom swojej diety. Dzięki temu będzie można zapobiec temu, że sięgniemy po potrawę na której nam tak naprawdę nie zależało i się tylko skusiliśmy widząc ją na stole.

  Każdy sportowiec a także osoba, której zależy na utrzymaniu zdrowej sylwetki powinien przede wszystkim zastanowić się nad tym aby tak właściwie przemyśleć wyżej przytoczone zasady. To właśnie dzięki temu, po zakończeniu świąt nikt nie będzie miał żadnych problemów z tym aby stanąć na wagę i powiedzieć, że nie przytyło się niepotrzebnej liczby masy ciała. Zastosowanie się do tych kilku zasad może tak w zasadzie przynieść więcej korzyści niż komu by się wydawało. Tym razem należy o tym pomyśleć siadając po raz kolejny do tak sytego stołu, który będzie z pewnością ,,zastawiony” dużą liczbą posiłków tłustych i także tych z dużą zawartością liczby kalorii. Należy o tym pomyśleć aby nasza waga utrzymywała się w odpowiednim zakresie.