Cenione aminokwasy BCAA

Aminokwasy BCAA są jedną z najskuteczniejszych, obecnie dostępnych na rynku odżywek. Tak naprawdę można je polecić każdemu ? zarówno zaawansowanemu sportowcowi, jak i osobie, które dopiero zaczyna swoją przygodę z biegami. Niestety, za wysoką jakością idzie także wysoka cena, dlatego wiele osób rezygnuje z zakupu ? a szkoda.

BCAA to aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach. Ogólnie aminokwasy to bardzo liczna grupa związków o różnych funkcjach, których cząsteczki mogą posiadać grupy aminowe oraz karboksylowe. To właśnie one stanowią podstawowy materiał budulcowy w każdym organizmie. Jako odżywki, aminokwasy BCAA dostępne są w formie proszków lub płynów ? przy czym to właśnie płyny są najlepiej przyswajalne i działają wyjątkowo szybko.

Cel przyjmowania aminokwasów BCAA:

  1. Zapobieganie powstałemu w wyniku intensywnego treningu zmęczeniu
  2. Poprawa zdolności wysiłkowej
  3. Wspomaganie organizmu podczas długotrwałego treningu wytrzymałościowego

Jak działają aminokwasy BCAA? Kiedy ich poziom w ciele jest niski, wówczas w krwi zaczyna unosić się dużo tryptofanu ?f?. Substancja ta wspomaga syntezę serotoniny, która w dużych ilościach tłumi ośrodkowy układ nerwowy. Z tego powodu robimy się bardziej senni oraz zmęczeni. Przy długim treningu tryptofan ?f? może nawet dostać się do mózgu i zdecydowanie zmniejszyć zmagazynowane w nim zasoby glikogenu.

Dzięki suplementacji przy pomocy aminokwasów BCAA tryptofan ?f? nie przechodzi tak szybko do mózgu, co opóźnia poziom zmęczenia ośrodkowego. Jeżeli w naszej diecie jest za mało węglowodanów, które naturalnie powinny wspomagać nasz trening, wówczas korzystanie z właściwości aminokwasów BCAA jest jak najbardziej wskazane. Bardzo często musimy walczyć sami ze sobą, z własnym lenistwem o to, czy pójść na trening czy nie. Zmęczenie organizmu jest związane z niską zawartością aminokwasów. Skoro możemy wspomóc własną motywację bardziej od wewnątrz, to dlaczego mielibyśmy tego nie zrobić? Dzięki temu lepiej zorganizujemy własny trening i będziemy po nim mniej zmęczeni!

Dodaj komentarz