Popularna L – karnityna

L-Karnityna to obecnie jeden z najbardziej popularnych suplementów diety. Skąd bierze się jej sława? Przede wszystkim z tego, że naprawdę bardzo skutecznie radzi sobie ze zbędnymi kilogramami i wspiera dietę. To właśnie ona odgrywa kluczową role w metabolizmie kwasów tłuszczowych, po prostu wiążąc je, a następnie angażując w procesy energetyczne.

L Karnityna:

– wspomaga odchudzanie, pozwala na łatwiejsze zrzucenie zbędnych kilogramów

– umożliwia zachowanie prawdziwie zgrabnej sylwetki

Karnityna składa się z dwóch aminokwasów ? metioniny i lizyny. Tworzy się ona w narządach takich jak nerki oraz wątroba. By doszło do jej syntezy, musi być przy tym obecna witamina C, PP, B6 a także żelazo. Karnitynę pozyskujemy z produktów spożywczych takich jak mięso ? przede wszystkim baranina oraz wołowina. Jeżeli chodzi o rośliny, to karnityna pojawia się w nich ? aczkolwiek jej ilości są raczej śladowe.

W większości przypadków ludzie posiadają odpowiednią ilość tego składnika w ciele. Niestety, osoby niedożywione bądź odżywiające się w sposób źle zbilansowany. W suplementach podaje się tylko jedną postać karnityny ? L-karnitynę:

– nie tylko pomaga w pozbyciu się kilogramów, ale także zabezpiecza nas przed efektem jojo

– L-karnityna ma również właściwości pozwalające na ochronę przed problemami związanymi z gwałtowną utratą wagi

– zgodnie z badaniami naukowymi ? L-karnityna może zwiększyć przemianę tłuszczów nawet o 70%!

L-karnityna to jednak nie tylko cudowny sposób na pozbycie się nadwagi. Dzięki niej eliminujemy ryzyko miażdżycy, wolne rodniki, a także stabilizujemy błony biologiczne. Z jej właściwości korzystają osoby chorujące na cukrzycę. L-karnityna posiada także zdolność chelatowania ? jest to proces wiązania pierwiastków metalicznych przez kwasy organiczne. W ten sposób pierwiastki są wchłaniane, transportowane oraz magazynowane w tkankach.

L-karnityna doskonale reguluje aktywność pierwiastków. Wszystko, co trujące zostaje natychmiast wydalone na zewnątrz ? inne substancje, korzystne dla naszego zdrowia, zostają włączone do procesów metabolicznych.

Dodaj komentarz