Jak suplementy przyczyniają się do budowania mięśni?

  Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba najpierw nauczyć się jak wygląda proces budowania masy mięśniowej.


  Proces budowy ciała wydaje się łatwy. Wszystko co musisz zrobić, to podnosić ciężary, jeść odpowiednią żywienia i brać najlepsze suplementy na budowanie mięśni, prawda? Przychodzi taki czas, kiedy trafisz plateau, ale można poradzić sobie z pomocą suplementów, także. Więc jak twoje mięśnie pracują i jakie suplementy mogą zwiększyć ich wzrost?

  Istnieją 2 rodzaje włókien mięśniowych w organizmie, a mianowicie:

  Typ 1 włókna mięśniowe, a.k.a. włókna mięśniowe – powolny skurcz

  Typ 2 włókna mięśniowe, a.k.a. szybko skurcz włókien mięśniowych


  Włókna mięśniowe typu 1 pracują podczas wykonywania ćwiczeń wytrzymałościowych, a włókna mięśniowe typu 2 są to duże włókna mięśniowe, które pomagają w tworzeniu twojej siły i wielkości mięśni, gdy stawiasz na trening siłowy. Twoje mięśnie rosną, jeśli pojawi się uszkodzenie włókien typu 2 poprzez podnoszenie ciężarów i stosowania napięcia, aby aktywować komórki.

  Komórki te znajdują się na górnej części mięśni i mają wspomóc rozwój, zadbać o utrzymanie i naprawę mięśni. Podczas podnoszenia ciężkich aktywuje się te komórki. Po podniesieniu ciężarów, mikro otwory pojawiają się w twoich włóknach mięśniowych. Komórki wykorzystują substancje białkowe z żywienia aby wzmocnić i zagęścić swoje mięśnie. To, w jaki sposób rozwijasz mięśnie.


  Suplementy do budowania mięśni zostały opracowane przez naukowców w celu wzmocnienia tego procesu wzrostu mięśni. Suplementy te działają na podstawie swojej energii, systemów hormonalnych i żywieniowych dla szybszego postępu w kulturystyce. Jakie są najlepsze suplementy dla budowania mięśni?


  Hormonalne – znajdziesz 2 rodzaje tych dodatków do budowy mięśni – boostery testosteronu i hormony wzrostu. Testosteron jest naturalnie występującym hormonem w organizmie i pomaga w poprawie syntezy białka mięśni. To, co boostery testosteronu mogą zrobić, to zwiększyć poziom testosteronu, ponieważ jego produkcja może być utrudniona przez pewne czynniki. Suplementy hormonu wzrostu, z drugiej strony zwiększają produkcję hormonów wzrostu ciała, tak że będziesz dzięki nim budować mięśnie. Starzenie i wysokie obciążenia treningowe zmniejszają produkcję GH Dlatego wymagają wsparcia w postaci suplementów.


  Energetyczne – najskuteczniejsze suplementy energetyczne dla budowy mięśni to te z zawartością kofeiny i kreatyny. Musisz być ostrożny, ponieważ niektóre suplementy energetyczne doprowadzające do spadku masy ciała, mogą pójść przeciwko tobie jeśli chodzi o budowanie mięśni. Ty więc trzeba trzymać zadbać o dostawy energii, kiedy bierze się suplementy bogate w kofeinę i kreatynę dla budowania mięśni. Kofeina jest jedną z substancji zawartych w kawie. Blokuje ona substancje chemicznych w mózgu, które zachęcają do snu. Jeśli skorzystasz z takich suplementów, będziesz miał szybsze bicie serca, drogi oddechowe i przepływ krwi przygotowane do otwartego wzrostu mięśni. Suplementy te mogą poprawić treningi dla budowy mięśni. Wypij to przed treningiem siłowym i będziesz w stanie robić więcej powtórzeń. To zwiększa ogólną wytrzymałość. Trudniejszy trening staje się możliwy za pomocą suplementów z dodatkiem kofeiny. Tymczasem suplementy z dodatkiem kreatyny zwiększają podaż aminokwasów. Łatwiej zrobić kilka dodatkowych powtórzeń przez kreatynę, tym samym przyczyniając się do wzrostu – mięśnie są silniejsze i większe. Twoje komórki mięśniowe stają się nawilżone i to kolei przyspiesza regenerację mięśni i ich wzrost.