Zmniejsz zmęczenie mięśni stosując suplementację beta-alaniną

  Czym tak właściwie charakteryzuję się ten sposób dostarczania niezbędnych wartości odżywczych? Na samym początku należy powiedzieć kilka słów o kwasie mlekowym, które jest obwiniany za cały ból występujący w mięśniach a w szczególności za zmęczenie. Kiedy w czasie biegu zawodnik uderzył w słupek to tak właściwie osądzano, że wina leży w kwasie mlekowym. Czy taka teoria jest słuszna? Oczywiście, że NIE! Ale i tak jest nieustannie popierane przez niektóre osoby. Badania przeprowadzone przez dr George Brooksa dowiodły tego, że to kwas mlekowy może stanowić pewną komplikacje – spadek pH, który tu następuję w przypadku intensywnych ćwiczeń to powód zmęczenia. Chodzi tutaj głównie o beta-alaninę.

  Czym jest beta-alanina? Mówiąc w skrócie jest to enzym biorący udział w syntezie karnozyny. Kiedy jej ilość wytwarzana przez organizm jest zależna od obecnie występującej beta-alaniny. Bez odpowiedniej ilości beta-alaniny synteza karnozyny może być zmniejszona. Czy z tego powodu karnozyna jest tak ważna? Oczywiście, że TAK! To właśnie w jej składzie można odnaleźć histydyn oraz beta-alaninę. To co dzięki się niej zawdzięcza to na pewno spadek ph w naszych mięśniach. Przez zminimalizowanie produkcji kwasu mlekowego można spodziewać się tego, że można opóźnić zmęczenie mięśni a to właśnie umożliwi wykonywać ćwiczenia z wyższą częstotliwością. Karnozyna występuję w sercu, nerkach, żołądku a także mózgu. Oprócz tego znajduję się w mięśniach szkieletowych.

  Dobra praktyką byłoby bezpośrednie przejście do właściwych rzeczy i połykać jedynie karnozynę, bez konieczności wzięcia beta alaniny. Kiedy karnozyna wchodzi do naszego układu pokarmowego wynik może być taki, że nastąpi tutaj rozpadnięcie się go przy procesie trawienia. To właśnie z tego powodu Karnozyna nie może być bezpośrednio podana do mięśni jako stan nienaruszony. W jaki sposób może ona wpływać na obniżone zmniejszenie mięśni? Przede wszystkim działa ona zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

  Za sprawą beta-alaniny można zwiększyć stężenie karnozyny w organizmie. Przy intensywnym treningu ta sprawa jest istotna i może gwarantować trening wyższej jakości.

  Synergiczne działanie beta-alaniny występuję razem z kreatyną. W niektórych badaniach można było uzyskać takie korzyści, które występują z zastosowania tych dwóch elementów.

  Dla sportowców wytrzymałościowych beta-alanina jest enzymem, który może opóźniać ich zmęczenie. Przeprowadzone badania dowiodły tego, że zawodnicy którzy zdecydowali się na zastosowanie tego suplementu diety mogli liczyć na wyższe rezultaty w porównaniu do tych, którzy nie stosowali suplementacji.

  Jeśli jednak dojdzie do bólu można w pewien sposób złagodzić mięśnie. Co w tym przypadku jest właściwe? Przed wszystkim warto spróbować kreatyny. To co można dzięki niej zyskać to na pewno przybranie na sile a także mocy i to właśnie dzięki temu trening może być bardziej intensywny a także cięższy.

  Nie należy zapominać o odpoczynku – właściwa regeneracja poprzez odpowiednią dawkę snu jest na pewno bardzo istotna. Zarywanie nocek nie należy do odpowiednich praktyk w przypadku stosowania suplementacji.

  Wykonuj swój trening na 100% bo tylko dzięki temu będziesz zwiększać ilość karnozyny. To na pewno kluczowe założenie kiedy zamierza się osiągać wysokie efekty.

  Zdecyduj się na to, że będziesz jadł odpowiednią ilość białka – zawodnicy mają zapotrzebowanie 1,2-2kg białka na jeden kilogram masy ciała, który ma służyć do odbudowy a także zregenerowania mięśni. Zastosowanie się do tej liczby może dać zaskakujące dobre rezultaty w kwestii budowy porządnej sylwetki.