Suplementy ułatwiające regenerację

  Co w sytuacji, kiedy z różnych powodów musieliśmy zrobić przerwę w treningach? Z jednej strony w kulturystyce czy dbałości o swoją kondycję fizyczną liczy się przede wszystkim systematyka i regularne wykonywanie ćwiczeń ? wszystko po to, by osiągnąć założone cele.

  Po przerwie nasze mięśnie są bardzo osłabione ? wystarczy kilka serii ćwiczeń, by zaczęły się one męczyć. Zupełnie inaczej przebiega w nich proces przemiany materii oraz spalania kalorii. Pierwsze treningi po dłuższej przerwie zawsze są bardzo trudne. Ażeby je sobie ułatwić, można zastosować specjalne suplementy, maksymalizujące nasze możliwości i wspomagające regenerację.

  Dlaczego warto?

  1. Kiedy pierwszy trening jest trudny i wyjątkowo męczący, łatwo tracimy motywację. Co wydaje się tutaj logiczne ? w chwili ułatwienia sobie powrotu do ćwiczeń przy pomocy suplementacji stajemy się mniej zniechęceni i z większą radością przystępujemy do serii brzuszków czy pompek.
  2. Po intensywnych ćwiczeniach w mięśniach tworzy się kwas mlekowy, tworząc bolesne zakwasy. Suplementy ułatwiają regenerację, hamują wytwarzanie kwasu i łagodzą dolegliwości związane z cięższym treningiem.
  3. Suplementy sprawiają, że jesteśmy mniej zmęczeni i łatwiej adaptujemy się do kolejnych treningów. Pomóc może szczególnie leucyna, walina oraz izoleucyna. Co więcej, suplementy te hamują procesy kataboliczne, zapobiegając rozpadowi tkanki mięśniowej.

  W suplementacji po przerwie liczy się nie tylko dbanie o mięśnie, a o cały aparat ruchu i ogólny stan zdrowia. Należy przyjmować odpowiednią ilość kolagenu oraz witamin, które zadbają i stan kości oraz stawów. Niwelują one ryzyko kontuzji, poprawiają odporność na mikrourazy oraz zmniejszają dolegliwości bólowe.

  Suplementy to tylko dodatek do diety. Jeżeli powróciłeś do ćwiczeń, ale odżywiasz się niezdrowo, to nie powinieneś liczyć na żadne spektakularne efekty. Suplementy to jedynie dodatkowe wspomaganie, jednakże wytrwałość, odpowiednia dieta i ćwiczenia fizyczne stanowią podstawę zmiany trybu życia.